Bouw 35 huurwoningen voor Woonpalet Zeewolde
Op donderdag 13 juli tekenden Salverda Bouw en woningcorporatie Woonpalet uit Zeewolde het ‘Design and Build’ contract voor de realisatie van 35 huurwoningen in de Polderwijk in Zeewolde. Wiepke van Erp Taalman Kip, directeur-bestuurder Woonpalet en Arjan Berends zetten daartoe symbolisch hun handtekening op het presentatiepaneel met de gevelstenen die gekozen zijn voor dit prachtige project.
De woningen
Het gaat om 35 huurwoningen, bestemd voor één- en tweepersoonshuishoudens. De woningen zijn tussen de 75 m² en 90 m² groot, hebben twee bouwlagen, een plat dak en één of twee slaapkamers. Het gaat om zes huizenblokken. De woningen zullen een huurprijs hebben variërend van circa € 550,- tot circa € 650,-. De woningen zijn ontworpen door 19 het atelier uit Zwolle.
Veelbelovende samenwerking
Woonpalet selecteerde Salverda voor dit project, omdat het Salverda gelukt is binnen het taakstellend budget 35 woningen te ontwerpen die maximaal wooncomfort bieden en er bovendien bijzonder fraai uitzien. Salverda koos voor een ontwerp bestaande uit vijf verschillende woningtypes wat een gevarieerd straatbeeld oplevert. Met bijzondere details zoals de kleurschakeringen in de gevelstenen en de onderbroken daklijn door de verschillende hoogtes van de woningen, wist Salverda zich te onderscheiden. Daarbij bood Salverda goede oplossingen voor de wens van Woonpalet om onderhoudsarme woningen te bouwen die zeer duurzaam zijn. Al met al ziet de samenwerking tussen Salverda en Woonpalet er veelbelovend uit.
Planning
De woningen worden gebouwd nabij de nieuwe supermarkt in de Polderwijk. Als alles volgens planning verloopt, starten wij in januari 2018 met de bouw, waarna de woningen in de zomer van 2018 opgeleverd kunnen worden. Naar verwachting zal Woonpalet de woningen in het najaar van 2017 adverteren. Dit gebeurt via www.woonpalet.net.